‹‹ Zpět na všechny články

Zdroj tepla, který má budoucnost

Možná jste se ocitli v bludném kruhu rozhodování ohledně vytápění svého domu. Není divu, tolik změn za poslední roky a nikdo neví, co nás ještě čeká.

Zdroj tepla, který má budoucnost

Není to tak dlouho, kdy se mnoho domácností muselo přeorientovat na jiný druh vytápění. Dříve se moc nerozlišovalo, zda-li se topí dřevem, uhlím nebo dřevěnými briketami. Na druhou stranu to zrovna nebylo moc šetrné ohledně životního prostředí. Mnoho lidí i firem začalo přecházet na daleko výhodnější vytápění, jehož hlavním zdrojem byl plyn.

Asi nemá ani cenu rozebírat, jak se nyní události mají a že to, co bylo před rokem ještě jako aktuální, v současné době je hotovou katastrofou. Co když skutečně dojde k tomu, že plyn se přestane dodávat, protože hlavním dodavatelem je Rusko a my vlastníme pouze plynový kotel?

Tohle nevypadá na dobrou volbu, natož skvělý scénář. Elektrický kotel má také své nedostatky, zvláště pokud přijdou velmi silné mrazy. Je snad ještě nějaká jiná možnost? Samozřejmě je a pro vás je to efektivní a praktický zdroj tepla.

Perfektní řešení do domácností i firem

Nabízíme alternativu, tou je tepelné čerpadlo.

  • Je ohleduplnější a efektivnější, než jiné zdroje tepla.
  • Výrazně se snižují emise skleníkových plynů a dalších škodlivin.
  • Je podporováno Státním fondem životního prostředí v dotačním programu Zelená úsporám a v Kotlíkových dotacích.

To samozřejmě není vše, pojďme se podívat na další jeho přednosti.

  • Tepelné čerpadlo nabízí multifunkční řešení, kdy se nemusíte omezovat na typ stavby. Může se jednat o malý či velký domek, historickou budovu nebo dokonce velkou firmu. Vždy vám pomůžeme vybrat vhodné tepelné čerpadlo s požadovaným výkonem. Můžete objekt vytopit, ochladit nebo dokonce se vždy spolehnout na přívod teplé vody.
  • Ekologický zdroj vytápění se může zdát dražší investicí, ale díky dotačním programům, to nebude tak zlé, hlavně nehrozí jeho odpojení.
  • Velmi nízké provozní náklady jsou skutečným benefitem stejně tak jako jeho bezproblémová obsluha.
  • Nabízí komfortní užívání a navíc se řadí mezi nejlevnější zdroje tepla. Není třeba se starat o doplňování paliva nebo se strachovat, že vám jednou někdo řekne dost, bohužel není plyn.

Pokud vás zajímají další informace nebo máte nějaké nejasné otázky ohledně vytápění tepelným čerpadlem, rozhodně nás neváhejte kontaktovat. Naše zkušenosti, propojení kvalitních dílů a továrního zpracování Vám vždy zaručí bezproblémové a efektivní vytápění po dlouhou dobu.

Sdílet článek:

Související články