‹‹ Zpět na všechny články

HOTJET. Špičková tepelná čerpadla z Moravy

Tepelná čerpadla HOTJET se vyrábí na severní Moravě od roku 2006. Firma se vypracovala od skromných začátků až po dnešní velkovýrobu tepelných čerpadel s vývozem do mnoha zemí. Valná část produkce, která se prodá do Česka, je namontována v moravskoslezském kraji, kde je tepelné čerpadlo od HOTJETu všeobecně vnímáno jako nejlepší volba. V Čechách se s ním moc nesetkáváme jen díky tomu, že ho tu lidé moc neznají. Pojďme se tedy seznámit s českými tepelnými čerpadly HOTJET.

Regulace Siemens – sofistikované a intuitivní ovládání tepelného čerpadla i přes mobil

Tepelná čerpadla HOTJET jsou vždy regulována regulací Siemens bez ohledu na typ a výkon. Regulace má mnoho funkcí, k nimž patří např. nastavení topení, TUV, chlazení, akumulace, záložních zdrojů, rekuperace, fotovoltaiky,solární systém, bazén, okruhy spotřeby, až 16 zdrojů v kaskádě a mnoho dalších, a to vše v jedné krabičce. Nespornou výhodou je webserver, který primárně slouží ke vzdálenému ovládání přes mobil, nebo pro detailnější nastavení přes počítač. Díky webserveru jste stále ve spojení se svým servisákem, který může na dálku nejen diagnostikovat případnou závadu, ale rovnou jí i odstranit. Tím se servisní zásah významně zlevní. Třešničkou na dortu je implementace grafiky na pozadí prohlížeče, například fotku vašeho domu se schématem topného systému.

HOTJET ONE – tepelné čerpadlo vzduch – voda

Tepelné čerpadlo s označením HOTJET ONE se vyrábí v kompaktním (monoblok) provedení. V případě potřeby je možné vyrobit i split. Typ 8ONE má při A7/W35 výkon 11,34kW a příkon 2,78kW. Topný faktor (COP) je 4,08. Výstupní teplota vody je 55°C. Nechybí ekvitermní regulace, úsporné oběhové čerpadlo Grundfos, elektronický softstartér Danfos pro delší životnost kompresoru. Velkou výhodou je webserver pro vzdálené ovládání, konfiguraci a servis.

HOTJET ONE2 – tepelné čerpadlo vzduch – voda

Toto tepelné čerpadlo je zejména vhodné pro topné systémy s radiátory díky vyšší teplotě výstupní vody, která je 62°C. Vyrábí se v několika variantách výkonu (viz tabulka). Osvědčená, jednoduchá a robustní konstrukce má vysoký topný faktor, modrní design, nízkou hlučnost a snadnou, tudíž levnou instalaci.

HOTJET ZET – tepelné čerpadlo pro vnitřní nebo venkovní instalaci

Tepelné čerpadlo je monoblok, nejmodernější technologii kompresor Copeland Scroll Variable Speed, může být instalováno jako vnitřní nebo vnější instalace a má energetickou třídu A++ pro 35 °C i pro 55 °C. Vyznačuje se také nízkou hlučností díky vícenásobnému odpružení a zakrytování. HOTJET ZET pro vás připraví výstupní teplotu ohřátou na 65 °C.

Výhody tepelných čerpadel HOTJET

  • Výroba v Česku českými pracovníky – zlaté čeké ručičky
  • Kvalitní, léty ověřené konstrukční řešení
  • Krásný moderní design, který se hodí k novostavbě stejně, jako k rekonstrukci
  • Vysoký topný faktor zajišťuje kompresor Copeland a vstřikování EVI
  • Nulové vibrace díky několikanásobnému odpružení (kompresor na silentblocích, celé čerpadlo na silentblocích)
  • Nízká hlučnost – hluková izolace je z vnitřku celého čerpadla a ještě další těsně kolem kompresoru. Velkoprůměrové ventilátory s nízkými otáčkami
  • Vysoká výstupní teplota 65 °C, které dosáhne tepelné čerpadlo bez použití bivalence
  • Topení i chlazení
  • Webserver – pro vzdálené připojení z mobilu, z aplikace se na jeden dotyk dostanete do webového rozhraní pro hloubkové nastavení nebo diagnostiku.

Firma HOTJET má ještě jedno specifikum, které nenabízí nikdo jiný, pokud vím. Tím je jejich heslo: „U nás máme stále otevřené dveře“, které myslí vážně. Zvou každého, kdo má zájem, na prohlídku jejich výroby. A to je nejlepší vizitka výrobce, když je hrdý na svoji práci a nestydí se všem ukázat, jak dobře jí dělá.

Sdílet článek:

Související články