‹‹ Zpět na všechny články

Cena tepelného čerpadla

Pojďme se dnes podívat trochu hlouběji, jaká je přijatelná a odpovídající cena cena tepelného čerpadla. Ceny tepelných čerpadel se pohybují od 20.000,- Kč až k půl milionu. Čím to je? Kde vzniká takový velký rozptyl? Jak tedy nenaletět a udělat dobrou koupi tepelného čerpadla právě pro váš dům?

Nejlevnější tepelná čerpadla

Mezi nejlevnější tepelná čerpadla patří jednoznačně tepelné čerpadlo vzduch-vzduch, jehož vnitřní jednotka fouká přímo ve vytápěné místnosti teplý vzduch. Je to taková trochu lepší a primárně obrácená klimatizace. Nevýhodou těchto čerpadel je nižší účinnost, než u ostatních druhů. A také neumí ohřívat vodu.

Cena tepelného čerpadla vzduch-vzduch se pohybuje od 20 000 až 40 000 Kč.

Zlatý střed tepelných čerpadel

Tepelná čerpadla vzduch-voda jsou nejpoužívanější a nejprodávanější tepelná čerpadla u nás. Mnoho výrobců znamená také mnoho stupňů kvality. Tato tepelná čerpadla už splňují náročnější požadavky uživatele. Základní funkce tepelného čerpadla je topení a dnes už i chlazení. Zároveň tepelné čerpadlo vzduch-voda umí zabezpečit ohřátí vody, zpravidla má v sobě i zabudovaný bivalentní zdroj, takže uživatelský komfort je zaručen i za celkem přijatelnou cenu. I zde jsou velké cenové rozdíly, které jsou dány výkonem, topným faktorem, kvalitou komponent atd.

Cena tepelného čerpadla vzduch-voda se pohybuje od 70 000 až 250 000 Kč.

Nejdražší tepelná čerpadla?

Do této kategorie řadíme tepelná čerpadla voda-voda a země-voda. Není to dáno pouze konstrukcí tepelných čerpadel, ale i přidruženými pracemi, jako přívod a odvod vody z vnějšího zdroje u typu tepelného čerpadla voda-voda. Hlubinné vrty nebo uložení plošného kolektoru u tepelného čerpadla země-voda.Tato tepelná čerpadla jsou nejúčinnější díky lepšímu přenosu tepla z vody nebo ze země a zároveň bývají vlajkovou lodí každé výrobní firmy, použití kvalitnějších komponent je tedy samozřejmé.

Cena tepelného čerpadla voda-voda a země-voda se pohybuje od 180 000 až 400 000 Kč.

Vyplatí se tepelné čerpadlo?

Ano. Ihned po montáži tepelného čerpadla šetříte náklady až tři čtvrtiny nákladů na vytápění a ohřev vody. Počáteční investice je sice trochu vyšší, ale návratnost je relativně krátká a lze jí zkrátit o čerpání dotace na tepelné čerpadlo, kterou vám rádi zařídíme. Navíc tím pomáháte přírodě a ekologie je poslední dobou „IN“.

Topný faktor tepelného čerpadla, vliv na cenu

To je hlavní věc, která nás vždy u tepelného čerpadla zajímá. Je to taky věc, která zvyšuje cenu čerpadla. Mělo by platit, že dražší tepelné čerpadlo bude účinnější, takže úspory za elektřinu budou vyšší, návratnost investice do tepelného čerpadla bude kratší. Bohužel se setkáváme při servisech cizích tepelných čerpadel s nešťastnými lidmi, kteří naletěli na sladké řeči obchodníka, jehož jediným zájmem je prodat a zmizet. Prověřujte si dodavatele tepelných čerpadel, jestli táke provádějí servis na vlastních strojích, je to známka seriózního jedníní firmy, která si za svou prací stojí.

Už jste si vybrali své nové tepelné čerpadlo nebo ještě váháte? Neváhejte a obraťte se na nás s jakýmkoliv dotazem, však vás nekousneme.

Sdílet článek:

Související články